בדרך למכירה?

בדרך למכירה?

כך תמקסמו את ערך הדירה

אם נתקלתם במודעות למכירת דירות בלוחות השונים ודאי שמתם לב למודעות המציינות באותיות קידוש לבנה כי הדירה מעוצבת. כוונת המוכר היא כי זוהי דירה שתוכננה ועוצבה על ידי מעצב פנים שהשקיע מחשבה בתכנון פונקציונלי ויצירתי בדירה המוצעת. ללא ספק דירות אלה עשויות להימכר במחיר גבוה יותר או לכל הפחות הפשרה בתהליך המו"מ על המחיר תהיה מינימלית היות ודירה מעוצבת אשר נראותה מדברת בעד עצמה מקנה נקודות זכות.
אז כיצד תוכלו למקסם את ערך דירתכם גם אם לא עוצבה בראשית דרכה על ידי מעצב פנים?

איך זה עובד בחו"ל?

הום סטייג'ינג ,(Home-Staging) הוא תחום יחסית חדש ואינו מוכר בתהליך מכירת נכסים בישראל, אם כי בשנים האחרונות המודעות אליו הולכת וגוברת גם בשוק הנדל"ן הישראלי. זוהי שיטה שפותחה בארה"ב כבר בשנות ה-70 ועד היום היא פופולרית בקרב 80% ממוכרי האמריקניים.
זוהי שיטה אשר בבסיסה עומד הרעיון של שדרוג הנכס לפני המכירה על ידי תהליך של עיצוב וסידור מחדש וזאת במטרה להציגו באופן האופטימלי והאסתטי ביותר לעין. באופן זה תמשוך דירתכם כמה שיותר קונים בטווח הקצר ותגדיל את הסיכוי להניב ממכירתה את הערך הגבוה ביותר שניתן.

תרגישו כמו בבית

שיטת ההום סטייג'ינג אינה דוגלת בשיפוץ מקיף ויקר של הדירה הכולל שבירת קירות ובנייה מחדש, על פי רוב מדובר בשיפוץ קוסמטי ואסטטי שיעניק לה ערך גבוה יותר.
השיטה "מסתפקת" בהשקעה בשיפוץ מינימלית של כ 1-3 אחוזים מערך הדירה ולפי מחקרים השקעה זאת עשויה למנף את התמורה בכ-7 עד 10 אחוזים. התהליך הרבה יותר מהותי מביצוע תיקונים קטנים, ניקיון יסודי, צביעה וטיוח. מדובר בתהליך עיצוב פנים של החללים הדירתיים כך שיתן לרוכשים הפוטנציאלים את ההדמייה המלאה של איך תהיה ההרגשה שלהם לגור כאן אם זה יהיה הבית שלהם. בסופו של תהליך תיראה הדירה מרווחת וגדולה יותר, מוארת יותר, עם ניצול חללים טוב יותר ומעבר לכך, היא תותיר רושם רב על המבקרים בה ותחושה של "וואו, כאן היינו רוצים לגור!".

וטיפ קטן מאיתנו

הידעתם שדירות העומדות בפני מכירה בארה"ב ובאירופה מוצגות עם ריהוט מלא אך ריקות מחפצים ומדיירים?
על מנת לתת למתעניינים תמונה נכונה של הדירה, השקיעו בהצגתה לקראת הגעתם: נקו את הדירה, אווררו אותה, הגיפו תריסים ואף הדליקו אורות. הדירה תיראה מזמינה ומאירת פנים.
סדרו את החללים הביתיים, הכניסו פריטים מיותרים למקומות אחסון ונסו ליצור מראה נקי מחפצים ככל הניתן, בדומה לדירות המוצגות במגזיני עיצוב. באופן זה יהיה קל יותר לרוכשים לראות את העדפותיהם ותוכניותיהם לחללי הדירה קורמים עור וגידים בדירה שלכם.
במידה ואתם נעזרים במתווך במכירת הדירה, נסו להשאיר בידיו את אירוח המתעניינים בדירתכם והיעדרו מן הבית. כך ירגישו נוח המבקרים להישאר לזמן רב יותר ויתאפשרו להם מירב התנאים להתעניין במקום, לקבל מענה לשאלות מבלי להרגיש שהם מטרידים את שגרת יומכם.

בברכת מכירה מוצלחת,
צוות ברוקר חולון בת ים

צריך עזרה?
דילוג לתוכן